Tweet Açıkhava Reklamcılığı (#OutdoorAdvertising #OOH): Fiat Bolluca Hayvan Barınağı için Geridönüşen Giantboardlar #sokaktakidostlar

4 Nisan 2015 Cumartesi

Fiat Bolluca Hayvan Barınağı için Geridönüşen Giantboardlar #sokaktakidostlar


Türkiye’de her yıl binlerce ton açıkhava reklam malzemesi işlevini tamamladıktan sonra çöpe atılıyor. Doğada çözünmesi uzun süren bu malzemelerin geri dönüştürülmesi veya farklı amaçlar ile tekrar kullanılması, üretilen karbondioksit miktarının azaltımında önemli bir rol oynuyor. 
Ulusal ve doğal kaynakları korumayı, bu kaynakları en verimli şekilde kullanmayı, atıkları mümkün olduğunca kaynağında azaltmayı veya geri kazanmayı kendisine görev edinen Koç Topluluğu’nun bir markası olan FIAT için People Initiative ve Publicom çok özel bir proje gerçekleştirdi.
Projede, giantboardlarda kullanılan reklam malzemeleri geri dönüştürülerek, açıkhavadaki en büyük dostlarımız olan sokak hayvanları için yuvalar hazırlandı. Kış aylarındaki olumsuz hava koşullarında dışarda kalan sahipsiz hayvanların üşümemesi ve ıslanmaması için giantboardlarda kullanılan reklam malzemelerinden yapılan 6 adet dev yuva, Bolluca Hayvan Barınağı’na bağışlandı. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder